top of page

1992 yılında İstanbul'da  doğan Nur Büker, Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nden sonra, İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu.

 

Tasarım bilgisini renkler, formlar ve boyutlar üzerinden bambaşka bir alana aktarmak isteyen Nur Büker, eserlerinde kainattaki tüm canlıların hisleri ve bu hislerin gizeminden ilham alıyor. Tuval üzerine akrilik ile soyut eserler üreten sanatçı, her canlının bir imgesi olduğuna inanıyor. Tasarım alanında birçok yarışmadan ödülle dönen sanatçı, aynı zamanda eser üretimine de devam ediyor.

 

Eserlerinde, insanların kendini rahat bıraktığında ve kendi özbenliğine döndüğünde aslında etrafında olan biten her şeyi, her hazzı, doğayı, dünyayı, her somut ve soyut duyguyu tam anlamı ile hissedebildiğini, bunların daha önce göründüğünden daha farklı olaylar, farklı güzellikler ya da kaoslar olduğunu keşfetmenin izleyicinin elinde olduğunu anlatmak istiyor.
 

Eğer insan üzerindeki yüklerden kurtulursa ve serbest kalırsa her şeyi daha yalın daha olduğu gibi net fark edebilecektir.

  • 2020 Step Istanbul, Galeri Binyıl, İstanbul

  • 2020 Virtual Contemporary Istanbul, Galeri Binyıl

  • 2021 Beyond Love, HAH, Galeri Binyıl

  • 2021 Beyond Love II, binyilart.com online exhibition, Galeri Binyıl

bottom of page