top of page

FİLİZ KİPRİK (Konya, 1980)

SANAT EĞİTMENİ / RESSAM

Sanatçı, çok erken yaşlarda resim sanatıyla buluşmuş ve Prof. Dr. Orhan CEBRAİLOĞLU Atölyesi’nde profesyonel sanat eğitimi almaya başlamıştır.

 

Burada 15 yıl süren usta-çırak eğitim hayatının yanı sıra, 2004 yılında girdiği Selçuk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Fakültesi Resim Bölümü’nü Prof. Dr. Melek YILMAZ GÖKAY Atölyesi’nden 2008 yılında tamamladı.

 

Aynı yıl devam ettiği Selçuk Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi, Resim-İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini 2011 yılında başarıyla tamamladı.

 

2008’de Konya’da Artıkare Sanat Evi’ni hayata geçirerek 2012 yılına kadar burada her yaş gurubuna yönelik özel sanat eğitimi vermiştir. Bu gruplara yönelik sergi ve etkinlikler düzenlemiştir. Bunun yanı sıra Konya, Ankara ve İstanbul’da olmak üzere dört kişisel sergi açmış, otuzun üzerinde ulusal ve uluslararası sergi ve fuar projesinde eserleri yer almıştır.

 

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda katıldığı eserler birçok ödül almış ve sergilemeye değer görülmüştür. Ayrıca birçok yurtiçi ve yurtdışı sanat projesinde küratörlük yapmaktadır.

 

Bunun yanı sıra başta Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Resim Bölümü bölüm başkanlığı olmak üzere birçok farklı kurum ve kuruluşta sanat eğitmenliği yapmıştır. Ayrıca kendi bünyesindeki ekibiyle birlikte İstanbul’da tekrar hayata geçirdiği özel atölyesinde çalışmalarını ve sanat eğitmenliğini sürdürmektedir.

bottom of page